Uus Tervis pilootprojekti tulemusi tutvustav seminar 29. apr

tervemaailm  
Huvilised on oodatud kogukondliku tervisedendusmudeli pilootprojekti "Uus Tervis" tulemusi tutvustavale seminarile, mis toimub teisipäeval 30. aprillil, kell 15-17 poliitikauuringute keskuse Praxis saalis aadressil Tornimäe 5.
"Uue Tervise" kui kogukondlikku tervisedendust katsetava projekti hüpoteesiks on, et inimesed suudavad ise oma tervise eest suuremat vastutust võttes ning ühiselt tegutsedes saada teadlikumaks oma võimalustest ja muuta oma eluviisi reaalselt tervislikumaks. Projekti raames koolitati välja 24 tervisetoetajat, kes seejärel on asunud oma kogukonnas läbi viima praktilise suunitlusega, inimeste tervisekäitumist võimestavaid tervisesündmusi. Tervisesündmustel osalejate hulgas viidi läbi uuring saamaks teada nende ootusi, tagasisidet ning ettepanekuid, kuidas kogukond, omavalitsus ja riik (Haigekassa) saaksid ühiselt rahvatervise paranemisele kaasa aidata. 

Projekti peamiseks järelduseks on kasutada esmapilgul lihtsat, kuid siiani suuresti kasutamata ning toetamata tervisedenduse viisi - sihipäraseid, isikliku treeningu meetodil (coaching) läbi viidud väikese grupi (kuni 30 inimest) kogunemisi, mille käigus saavad osalejad infot, vahetavad kogemusi ning mis kõige tähtsam - teevad otsuseid oma eluviisi tervislikumaks muutmiseks. 

Seminaril tutvustame lühidalt nii projekti ülesehitust ja läbiviimist kui spetsiifilisemalt projekti käigus läbi viidud uuringu tulemusi. Samuti esitame ettepanekuid riigiasutustele ja kohalikele omavalitsustele kogukondliku tervisedenduse edasiseks arendamiseks.

Projekti teostajaks on MTÜ Terve Maailm ja projekti elluviimist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Palume oma tulekust teada anda e-posti aadressil: toomas.trapido@gmail.com.

Lisainfo: toomas.trapido@gmail.com, tel 55570010.

Kohtumiseni,

Toomas Trapido
Kaia-Kaire Hunt

Projekti „Tervisedendusmudel läbi kogukonna - Uus Tervis“ eestvedajad

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Kommenteeri: